A gdyby tak zawrócić bieg rzeczy?

20161015_083717Czy gdybyście mogli zacząć życie na nowo w jakimś punkcie, zmieniając je, to czy wiedząc dziś jak potoczyły się wasze losy zmienilibyście coś? Czy podjęlibyście ryzyko i zmienili wszystko? Zastanawia mnie to. Czy ja bym coś zmieniła?

Ostatnio rozmawiałam z koleżanką o związkach, o oczekiwaniach, o uczuciach etc. Zastanowiło mnie, jak by wyglądało moje życie, gdybym choć trochę była egoistką i realizowała tylko swoje pragnienia za nic mając swoich najbliższych. Od zawsze podejmuję decyzje takie, aby wszystkim było dobrze, żeby nie ranić. Wciąż idę na kompromis i na tym wydaje mi się polega życie w rodzinie i związku. Jednak zawsze w każdej relacji bywają momenty w których można by było zmienić rzeczy bieg. Kiedy się nad tym zastanawiam, czy cokolwiek bym zmieniła dochodzę do wniosku, że nie. Gdybym postąpiła kiedyś inaczej dziś byłabym inną osobą, znajdowałabym się w innym punkcie. Nie miałabym różnych wspomnień. Jednych fantastycznych, ale też i takich o których chciałabym dziś zapomnieć. Jednak nade wszystko nie byłabym tą Dorotą, którą jestem dziś. Z całą gamą uczuć i doświadczeń. Osobą która nie raz musiała przełknąć gorzką lekcję życia. Kiedy było ciężko i w środku łykałam łzy, wciąż myślałam o tym, że za jakiś czas to minie, bo czas uleczy duszę. Patrzyłam na świat i widziałam, ze nadal jest piękny, kolorowy. Często myślałam, jak mało znaczymy skoro nasze dramaty nie wstrzymują biegu rzeczy. A potem to mijało. Są dni kiedy rzeczy drobne sprawiają, że czuję się szczęśliwa, wiem, że warto na te chwile czekać, szukać ich i pomagać im się pojawiać.

W obecnym świecie ludzie łatwo się poddają. Nie walczą o to co mają. Wszystko ma przychodzić łatwo. A w życiu nic, co wartościowe nie przychodzi łatwo. Trzeba się napracować żeby osiągnąć cel i realizować się. Dlatego w relacjach z najbliższymi też trzeba uzbroić się w cierpliwość. I wierzyć, że wszystko, co dobre jeszcze przed nami. Szukać swojego szczęścia, swoich szczęśliwych momentów w życiu. Ja mam piękną kolekcję szczęśliwych momentów, noszę je w sercu jak skarb. Nikt mi ich już nie odbierze, szkoda, że z czasem wycierają się od częstego wspominania, tracą ostrość. Dlatego dalej będę szukać nowych, aby wypełniać swoje serce.

Dorota

2 myśli nt. „A gdyby tak zawrócić bieg rzeczy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge