Dieta kontra rodzina czyli jak się zorganizować aby wszystko pogodzić

IMG_20170429_120850_264Moja rodzina to wygodne rozpieszczone osoby. Zawsze mają wszystko przygotowane. Wydaje się, że prowadzenie domu plus praca, to aż nadto obowiązków. Też tak myślałam. Teraz z powodzeniem godzę ich potrzeby z moją dietą i planem treningowym.

  Rano od 5.50 przygotowuję jedzenie dla wszystkich. Kanapki do pracy i szkoły, pojemniczki dla siebie. Kiedy obiad już uszykowany mogę ruszać do pracy. Pracuję w systemie zmianowym dlatego na fitness chodzę, jak mam czas. Udaje mi się od 4 do 6 razy w tygodniu. I kiedy ktoś mówi że nie ma czasu chodzić to wiem , że niestety chodzi tu raczej o organizację czasu. Wszystko się da pogodzić. Trzeba mieć jednak coś, co jest najwazniejsze: motywację i determinację. Długo się zbierałam w sobie zanim zmieniłam prawie wszystko w swoim życiu. I teraz z perspektywy pół roku wiem, że to nie jest łatwe, ale możliwe. Po pierwsze diety czasowe są  bez sensu. Trzeba zmienić sposób  myślenia. Chcę jeść zdrowo i być sprawna cały czas. Dieta krótkotrwała prowadzi do powrotu do złych nawyków. I efektu jojo. A zmiana nawyków, mimo że trudna daje dużo satysfakcji. I kiedy już  raz na czas spróbuje się coś z listy zakazanej to, to naprawdę inaczej smakuje. Potem jednak trzeba wrócić do pewnego rygoru i to wcale nie jest złe. Jest inaczej. Poszukuję się nowych smaków, a stan organizmu jest nagrodą za tą pracę.

   Fitness wniósł  w  moje  życie nową jakość. Kiedy ćwiczę  nie raz pot kapie mi z włosów. Jednak kiedy trudne ćwiczenia wychodzą mi coraz lepiej, jestem z siebie dumna. Poza tym sport staje się moim nałogiem, potrzebuję  go żeby czuć się dobrze. I moja rodzina powoli to akceptuje. Przede mną jeszcze dużo pracy, aby osiągnąć upragniony cel. Póki co jestem na redukcji. Schodzę około pół  kilograma tygodniowo. Jednak kiedy osiągnęłę cel, będę chciała go utrzymać. I nadal będę jeść zdrowo, podnosę trochę kaloryczność, ale sport i dieta zostają. I z tego postanowienia też  jestem dumna. Wybieram zdrowie i sprawność, zamiast wymówek.

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge