DIY- Do It Yourself

DIY, goodideaforyou.comWczoraj przegladając blogi lifestylowe znalazłam nazwę, której nie znałam – DIY. Cóż to znaczy DIY? Do It Yourself- zrób to sam. Kiedy byłam małą dziewczynką leciał w telewizji program Adama Słodowego “Zrób to sam”. Pan Adam siedząc za biurkiem demonstrował, jak można skonstrułować różne ciekawe urządzenia. Nijak się to nie miało do mody, czy robótek ręcznych. Jednak któż ze starego pokolenia nie zna tego pana? Teraz czytam o DIY i okazuje się, że osób, które się tym terminem posługuje jest wiele. Można by rzec, że kreatywność wciąż znajduje nowe formy przekazu. Jest wiele kategorii DIY: fashion, clothes, blog, home i inne.

DIY, marthastewart.comMuszę przyznać, że nazwa chwytliwa i temat, który mi osobiście przypadł bardzo do gustu. W czasach kiedy chodziłam do szkoły, trzeba było kombinować i większość ludzi miała jakiś pomysł na swoje “zrób to sam”. Na pracach technicznych uczyliśmy się haftować, pleść ze sznurków, robić na drutach, a nawet z kawałka drewna i kapsli od butelek robiliśmy skrobaczkę do ryb. Niezła zabawa, kupa śmiechu i dobre oceny, to dla mnie znaczyły lekcje ZPT. U mnie w domu, to już inna sprawa DIY w wielu aspektach. Mój tata lutował srebrną biżuterię dla lokalnego prywaciarza, malował obrazy, które zasługują na miano świetnych. Mama szyła ciuchy i robiła korekty ubrań. Z moją mamą i siostrą robiłyśmy na drutach, na szydełku, haftowałyśmy. Chodziłam na kółko plecenia makram w Domu Kultury. Z tego wszystkiego moja siostra nauczyła się szyć na maszynie i szyła sobie sama unikatowe ciuchy. Mnie to nie wciągnęło. Z siostrą zrobiłyśmy sobie kilka swetrów na drutach. Wyhaftowałyśmy kilka naszywek na ciuchy. Zrobiłam kolekcje ciuchów dla moich lalek na szydełku. A do hitów należało przywiezienie przez mojego tatę wielkich worów z kolorowymi wełnami, które rozplątywałyśmy, prostowałyśmy nad parą. Dostałyśmy małe krosna i tworzyłyśmy małe gobeliny. A dziś muszę przyznać, że nie robię nic, co mogłabym nazwac DIY, dlatego wprowadzam tę kategorię i od dziś szukam inspiracji.

DIY, goodideaforyou.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dorota

2 myśli nt. „DIY- Do It Yourself

  1. Super te świeczniki z kieliszków…:) PS. Strasznie żałuje ale nie mam ostatnio czasu (bo praca do późna) i w rezultacie ochoty na “DIY”… a nowa maszyna stoi i czeka…;)

    • Moim najbardziej rozwiniętym DIY jest gotowanie. Na inne przyjemności trudno znaleźć czas. Maszynę musisz koniecznie aktywizować, bo dawniej robiłaś to z prawdziwą pasją :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge