Dzień Babci i Dziadka♥

Dziś dzień Babci, a ja postanowiłam powspominać moje babcie. Obie były mądrymi kobietami, z którymi warto było porozmawiać. Nie były wylewne, ale miały w sobie dobro. Kiedy byłam mała bliższa mi była mama mojego taty. Potrafiła sprawić, że było mi z nią dobrze i jak nikt opowiadała “Pana Twardowskiego”, tak że prosiłam, aby wciąż go powtarzała. Moja druga babcia, mama mamy, była inna,  bardziej zajęta, miała ogrodnictwo. Miała też wiele wnuków, toteż i uwagi mniej. Kiedy latem przyjeżdżałam do niej czułam się nieswojo śpiąc w małym pokoiku, z dala od domu. A jednak przebywanie u niej miało niepowtarzalny urok. Bieganie po ogrodzie i robienie sekretów ze szkiełek i kwiatków. Chodzenie do kurnika i wybieranie jajek kurom, czy pod koniec lata zbieranie orzechów lub jabłek papierówek. Grzebanie w wielkich tajemniczych workach na strychu domu. Niedzielne spotkania na obiedzie z pieczonymi kurczakami oraz pyszną drożdżówką. I wypady na pikniki do Dębek. No i nie mogę pominąć lodów z termosu, kupowanych na Wybickiego w Rumi.

Jeśli chodzi o dziadków, poznałam tylko tatę mojej mamy. Dla mnie był zabawnym cholerykiem, który wściekał się na złośliwość przedmiotów martwych. Zawsze coś robił i nie robił problemu jeśli mu się towarzyszyło. Razem jeździliśmy po poranne zakupy do piekarni czy po swojskie mleko. Razem też z nim jeździłam na rynek sprzedawać kwiaty, co było moim sposobem na pierwszy zarobek.

Dziś jako dorosła osoba, żałuję, że nie mogę czerpać z ich mądrości. Być przez nich wspierana w różnych momentach. Żałuję, że nie poznałam wszystkich historii, które odeszły razem z nimi. Dziś poświęcam im wiele ciepłych myśli i żałuję, że nie mogę złożyć im życzeń osobiście.

Dorota

Jedna myśl nt. „Dzień Babci i Dziadka♥

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge