Jak wypadła impreza halloweenowa

Dynie, fot: Dorota/pisanienakolanie.plDo mojej córki były zaproszone trzy dziewczynki, kuzynka i dwie koleżanki. Każda miała wymyśleć przebranie, przynieść dynię do wycięcia. Przygotowania do spotkania dziewczynek zaczęłam już od rana, kiedy to stwierdziłam, że absolutnie muszę zrobić generalne porządki w pokoju córki. Zajęło mi to 2-3 godziny, bo moje dziecko ma tyle drobiazgów, że ciężko przebrnąć przez segregację. Jednak udało mi się i zrealizowałam mój plan. Na koniec wymyśliłam, że pokój absolutnie musi być udekorowany halloweenowo. Zdjęłam firany i na oknie zrobiłam wielką sieć z pająkiem. Wycięłam paski z czarnej krepy i korzystając z taśmy lepiącej, połączyłam paski. Później z kolorowego papieru powycinałam pomarańczowe dynie i czarne pajączki i poprzylepiałam je w różnych miejscach na meblach.

Tort czaszka, fot: Dorota/pisanienakolanie.pl Moja córka przygotowała misy ze słodyczami, a ja zajęłam się szykowaniem tortu kajmakowo-śmietanowego w formie czaszki. Kiedy przyszła pierwsza koleżanka, kończyłam sprzątać parter domu, na ogniu miałam objad.

Halloweenowe babeczki, fot: Dorota/pisanienakolanie.plJedna z koleżanek córki przyniosła gotowe babeczki i zielony krem do nich. Przygotowałam szprycę i dziewczynki zajęły się dekorowaniem, gdy w tym czasie kończyłam obiad. Po zjedzeniu obiadu – dziewczynki symbolicznego, bo szykowały się na przygotowane smakołyki. Przyszedł czas na dopracowanie kostiumów i makijażu. Po chwili zawołałam je, aby przygotowały rysunki buziek na dyniach, które zostawiłam do wycięcia na później. Ledwie skończyły już poganiały mnie, aby pójść zbierać słodycze po okolicznych domach. Kiedy wróciłyśmy do domu przyszedł czas na zabawę w pokoju, a dla mnie na wycinanie czterech dyń.

Halloweenowy poczęstunek, fot: Dorota/pisanienakolanie.plZabawa trwała do 20.00. I na podsumowanie przetoczę słowa mojej córki: “szkoda, że halloween nie może być codziennie”.

2 myśli nt. „Jak wypadła impreza halloweenowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge