Jak zmiana diety i sport odziaływują na życie

IMG_20170410_064048_808Kiedy rozpoczęłam zmieniać sposób odżywiania nie sądziłam, że zmieni to tak wiele w moim całym życiu. W pewnym momencie dotarło do mnie, że to zmiana na zawsze. Dieta i tryb życia nareszcie współgrają ze mną.

Codziennie szykuję posiłki  do pudełek, patrząc na ich kaloryczność i skład. Wprowadziłam zmiany w doborze składników. Piję 3-3,5 litra wody zmineralizowanej. Minimalnie obniżyła kaloryczność w stosunku do zapotrzebowania tak aby delikatnie powoli schodzić z nadmiaru kilogramów. Wycofałam białe  pieczywo, biały cukier, ziemniaki. Ryż, makaron tylko naturalne pełnoziarnisty i w ograniczonych ilościach. Czasem w przepływie głodu zjem kostkę gorzkiej czekolady 90%. Jednak nawet kiedy coś zgrzeszę wiem, że to nic nie zmieni, bo ja już zawsze będę jeść tak, jak jem teraz: zdrowo i ze świadomością. Słucham wykładów osób, które mają wiedzę, czytam. Staram się wiedzieć i żyć świadomie.

Jednak największe zmiany dotyczą sportu w moim życiu. Uwielbiam ćwiczyć. Kiedy jestem na fitnessie lub siłowni czas leci niepostrzeżenie. Daje mi to siłę. I pełno energii. Po treningu czuję się wymęczona, ale też zadowolona z dobrze wykonanego zadania. Jednak wyzwolona się we  mnie moc pomysłów. Nic mnie nie blokuje przed ich realizacją. I robię wszystko powoli realizując własne pasję i marzenia. I to właśnie moc endorfin, które mnie napędzają.

Zaraz idę na fitness, więc kończę. Muszę się wyszykować. Miłej niedzieli.

Dorota

2 myśli nt. „Jak zmiana diety i sport odziaływują na życie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge