Jakie zajęcia dodatkowe wybrać dla dziecka?

tenis, netRok szkolny rozpoczął się na całego, skończyło się “bumelowanie”, czas wziąść się do roboty. Moje dziecko przynosi codziennie ze szkoły zadania domowe i zastanawiam się, czy damy radę utrzymać, tę ilość zajęć dodatkowych, którą w tym roku zaplanowałyśmy. Już zaczęły się zapisy i próbuję wkomponować w plan lekcji poszczególne zajęcia. Zaplanowałyśmy plastykę, basen, tenis oraz dodatkowo tańce. Faworytem mojego męża i moim jest tenis. I o nim dziś chciałam napisać słów kilka.

Od ponad roku nasze dziecko uczęszcza na zajęcia do trenera Degórskiego w Rumi. Zaczęło się od Wakacji z tenisem, potem cały rok szkolny i znów nauka w wakacje. Obserwując moje dziecko widzę, jakie postępy zrobiło przez ten czas i to nie tylko w samym tenisie, ale w ogólnie rozumianej w sprawności fizycznej. Na swoich zajęciach trener wprowadza elementy innych sportów. Latem dziewczynki uczyły skakać przez sznura. Naszemu pokoleniu może wydawać się to dziwne, ale dziewczynki nawet starsze od mojej córki nie potrafiły tego robić. W zimie dzieci z grupy mojej córki, uczyły się grać w koszykówkę, to zaledwie przykłady, ponieważ sama rozgrzewka przed treningiem jest bardzo różnorodna. Przy czym trener, to osoba zasadnicza i nie ma miejsca dla cackających się ze sobą. Upadłeś- wstań, nie wyszło Ci – powtarzaj do skutku. Jest to dobra szkoła dla naszych rozwygodzonych i wychuchanych dzieci.

Oto kilka zdjęć z zajęć w tym roku:

 Lekcje tenisa, fot: Dorota/pisanienakolanie.plLekcje tenisa, fot: Dorota/pisanienakolanie.plLekcje tenisa, fot: Dorota/pisanienakolanie.plLekcje tenisa, fot: Dorota/piasnienakolanie.pl

Polecam tenisa, jako dobry sposób na rozwijające zajęcia dla dziecka.

Dorota 

 

2 myśli nt. „Jakie zajęcia dodatkowe wybrać dla dziecka?

  1. Tenis świetnie rozwija sprawność fizyczną, a jednocześnie sprawia mnóstwo radości! Warto nie przesadzać jednak ze zbyt dużą liczbą zajęć dodatkowych, bo dzieci i tak mają dużo pracy domowej do odrobienia w domu. A kiedy zostanie im czas po prostu na zabawę lub czas spędzony z rodzicami? :)
    Alina ostatnio opublikował…Trampolina ogrodowa – kupić czy nie kupić?My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge