“Koń Trojański” Haig Brian

Koń trojańskiCiekawą książką, którą właśnie przeczytałam był “Koń Trojański” Briana Haiga. Kiedy szukałam w bibliotece skandynawskiego krymiału, pani bibliotekarka zaproponowała mi sensację. Z lekkimi oporami postanowiłam ją przeczytać. Muszę przyznać, że książka bardzo mnie wciągnęła.
Głównym bohaterem i narratorem jest Sean Drummond, oficer JAG. Jest to niepokorny prawnik, który zostaje oddelegowany do pracy w renomowanej kancelarii prawniczej. Projekt ten zostaje realizowany w ramach programu współpracy wojska z sektorem prywatnym. Sean postanawia się spotkać z Lisą Morrow, prawniczką z JAG, która już brała udział w tym projekcie. W dniu spotkania Lisa zostaje zamordowana i jest to początek serii zabójstw. Sean jest przekonany, że nie była przypadkową ofiarą, a jej śmierć miała  związek z pracą w kancelarii. Największym klientem, z którym miała do czynienia Lisa był gigant teleinformatyczny Morris Networks. W nieoficjalnym śledztwie uczestniczy siostra Lisy, Janet, również prawniczka. Swoją dociekliwością Sean naraża się wszystkim po kolei – policji, FBI, CIA, kancelarii, do której go delegowano, oraz jej największemu klientowi – Morrisowi. Teraz morderca zapoluje na niego.
Akcja książki jest bardzo szybka, wciąż się coś dzieje. Bohater w stylu Jamsa Bonda. Jednak super mi się czytało i nie miałam ochoty się odrywać. Dlatego mimo mało wiarygodnej fabuły daję jej piątkę.
Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge