“Mamma mia” na wieczór z dziećmi

Właśnie siedzę z dziećmi i oglądam film “Mamma mia”. Ten film przypomina mi beztroskę wakacji spędzanych w Grecji. Widoki w filmie przywodzą na myśl widoki, które oglądałam będąc na Zakintos czy na Kos. Błękit wody, piękne plaże, słońce. Och jakże cudownie  byłoby się znów znaleźć na wyspach!

W tle leci piękna muzyka Abby z filmu. Na ekranie różne odcienie błękitu, a  w sercu marzenia o kolejnych wakacjach. Ach gdyby tak można było wyjeżdżać, kiedy tylko taki pomysł wpadnie do głowy… właśnie bym się pakowała.

Oczywiście wątek miłosny przeplatany muzyką jest piękną ideą. Miłość, która nie gaśnie przez lata. Młodość, która potrzebuje się wyszumieć, potrzebuje przestrzeni i dla której świat to za mało. To film, który poprawia nastrój, mimo nostalgicznych momentów. I mimo iż nie jest bardzo poważny, wracam do niego. Aby chłonąć nastrój i powspominać. Patrzę na Meryl Streep, tak pięknie gra. Pięknie wygląda, mimo wieku, wciąż zachwyca. I tak jak ona wiem, że mój czas nieubłaganie mija, ale wciąż mam nadzieję, że tyle jeszcze przede mną, że mimo mijających latek tyle jeszcze chcę. I czekam na wszystkie smaki życia…

A nade wszystko przypomniało mi się, jak bardzo tęsknię i czekam na błękit nieba i wody, na ciepło, na luz niczym nie uzasadniony tylko ciepłem. Muszę pamiętać o tym latem. Po pierwsze nie brać nic do głowy, chłonąć, patrzeć, sycić się błękitem i zielenią. Co do planów dodatkowych to wsiąść na rower już na dobre, może też wyciągnąć rolki (?!), chodzić na spacery i jeździć nad morze patrzeć na fale… Nie zapominać o sobie, krzątając się wokół rodziny i dzieci. I koniecznie pojechać na beztroskie wakacje w ciepłe kraje. Nasycić się tym ciepłem i kolorami. A może jednak znów Grecja?!

Dorota

 

2 myśli nt. „“Mamma mia” na wieczór z dziećmi

    • Może nie jest dla dzieci dedykowany. Jednak moje dzieci lubią klimat tego filmu, muzykę i wspomnienia, które wzbudza. Dlatego jestem na tak :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge