Pikantna Zupa Chilli dobra na wieczór z przyjaciółmi

Zupa Chilli, fot: Dorota/pisanienakolanie.plPrzedstawię dziś przepis na Zupę Chilli. Wykonanie jej jest proste i szybkie, a mimo to jest to hit spotkań z przyjaciółmi. Jak większość przepisów i ten trafił do mnie w wyniku degustacji na jednej z imprez u rodziny mojego męża. Został ze mną już od kilku lat. Za zupą tą przepada również moja córka, która często dopytuje się, kiedy ją zrobię.

ZUPA CHILLI:

500 g mięsa mielonego, 3 papryki w różnych kolorach, 1 słoik pieczarek w słonej zalewie, 1 puszka czerwonej  fasoli, 1 puszka kukurydzy, 2 sosy chilli Heinza.

Mięso mielone wrzucam na patelnię i podpiekam, rozdrabniając widelcem. Kiedy mięso jest wyraźnie podpieczone, wlewam wodę i duszę mięso na małym ogniu. Następnię kroję paprykę w średniej wielkości kostkę. Paprykę również delikatnie duszę. Później praca przyspiesza, ponieważ wlewam do garnka z mięsem mielonym i papryką, kukurydzę  wraz zalewą z puszki. To samo robię z pieczarkami. Fasolę odcedzam i płuczę w wodzie. Wszystko wrzucam do garnka i czekam aż zacznie buzować, wtedy dodaję sosy chilli i po chwili, kiedy zupa dojdzie do temperatury wrzenia, zdejmuję z ognia. Zupa jest gotowa. Można podawać z kleksem ze śmietany.

Polecam wypróbowanie przepisu, bo smakuje świetnie, a nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy.

Smacznego.

Dorota

Jedna myśl nt. „Pikantna Zupa Chilli dobra na wieczór z przyjaciółmi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge