Postanowienia Noworoczne

“Nowy rok będzie lepszy”. “Czekam aż ten rok się już skończy”. Takie teksty usłyszałam już kilkukrotnie w ostatnich dniach. Ale czy następny rok jest na pewno remedium na złą passę w tym roku? A może postanowić “Od teraz będzie już dobrze!”. Od dziś od tej chwili postanawiam, że będzie dobrze. To nie znaczy, że nic nas już nie zrani. To nie znaczy, że odegnaliśmy wszystkie przeciwności. Tylko to, że to, co było jest już za mną. Dlaczego? Bo właśnie tak postanawiam!

To trochę jak z odchudzaniem od poniedziałku. Hej, chcesz coś zrobić zacznij “już”. Nie czekaj. To co ma się wydarzyć nie zmieni się od przyszłego roku. Jeśli ma być coś złego nie odegnasz tego zaklęciem. Wszystkie problemy wymagają przetrawienia, przeżycia. Ale już dziś możesz zrobić coś co sprawi, że będzie lepiej. Wystarczy mały kroczek. Powolutku, nie wywracaj całego swojego świata. Ale zacznij już dziś. Tak jest z wielkimi postanowieniami noworocznymi. Od pierwszego zacznę robić to i tamto…i nic z tego nie wychodzi. Zmiana zaczyna się powoli. Coś kiełkuje w człowieku i nagle wie, że to już się dzieje. Trzeba wykonać pierwszy ruch i nie odpuszczać. Nie wierzę też w takie zmiany, które nie są na całe życie. Jeśli coś jest czasowe…w pewnym momencie wrócisz do dawnych nawyków. Chcesz zmienić dietę, zmień na taką, która może Ci towarzyszyć resztę życia. Chcesz zmienić sposób myślenia, nie wracaj do starych schematów i nawyków. To proste kiedy się to czyta. Trudne jest wykonanie tego, ale tę drogę każdy musi podjąć sam. Każda zmiana w człowieku musi następować w nim samym, nie zastąpi tego żaden terapeuta, ani trener, ani dietetyk…nikt. W ostatecznym rozrachunku ze swoimi planami, dążeniami i marzeniami zostajesz sam. I nic nie zastąpi pracy nad samym sobą. Szukania w sobie motywacji, radości…i apetytu na życie.

Pozdrawiam wszystkich którzy pragną coś zmienić w swoim życiu, którzy kończą jakiś etap w swoim życiu i zaczynają nowy. Głowa do góry. Będzie dobrze. Nie poddawaj się! Życie ma jeszcze tyle do zaoferowania. Działaj!

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge