Przygody psa Kaktusa w książkach Barbary Gawryluk

Kaktus, Barbara Gawryluk, netJakiś czas temu wraz z córką, w ramach wieczornego czytania, przeczytałyśmy 3 części przygód psa Kaktusa. Opisane w  “Kaktus, dobry pies”, “Kaktus, szukaj” i “Kaktus, wierny przyjaciel” Barbary Gawryluk. Od dłuższego czasu wypożyczam książki w bibliotece i zaraziłam tym moją córkę. Nie pozwalam jej jednak oddać książki nie przeczytanej, a ona jeszcze nie zaskoczyła z czytaniem na tyle, aby sama sięgała wieczorem po książkę. Dlatego tuż przed snem czytam jej 1-2 rozdziały z wypożyczonych przez nią książek. Wiem, że za jakiś czas sama będzie czytać.

"Kaktus, dobry pies" Barbara Gawryluk, netW pierwszej części przygód Kaktusa poznajemy bardzo mądrego, dzielnego i miłego kundelka. Kaktus przyszedł do rodziny Weroniki i Wojtka z krakowskiego schroniska. W schronisku znalazł sie po tym, jak został znaleziony w lesie, gdzie pozostawiono go, przywiązanego do drzewa. Od razu pokochał rodzinę i został jej najwierniejszym przyjacielem. W ramach opieki nad swoją panią Weroniką, broni ją przed dokuczliwymi kolegami, zyskuje też sympatię kolegów i koleżanek z przedszkola. Ratuje z tarapatów pewnego jamnika. A nawet bierze udział w szkoleniu dla psów. Zostaje ojcem. Ma tylko jedną słabość lubi od czasu do czasu, przespać się w łóżku Weroniki.

"Kaktus szukaj" Barbara Gawryluk, netW drugiej części “Kaktus szukaj”, Kaktus odnajduje zaginioną dziewczynkę, zyskując wdzięczność i uznanie u przerażonej matki. Nieoczekiwanie zaprzyjaźnia się z kotem i opiekuje swoim synem Koralem.  Jako że jest bardzo zdolny w różnych dziedzinach, wygrywa bieg z przeszkodami i wygrywa strażackie szelki.

 

 

 

 

"Kaktus, wierny przyjacie"lBarbara Gawryluk, netW trzeciej części “Kaktus, wierny przyjaciel”, wraz z rodzinką kundelek wyrusza do leśniczówki, gdzie poznaje jej nietypowych mieszkańców. Poznajemy też kolejne przygody psa przy poszukiwaniu Korala, przygodę z gadatliwym gwarkiem i o pracy psów policyjnych.

Książki bardzo mi się spodobały i oczywiście mojej córce też. Akcja była wciągająca i akurat dostosowana do wieku słuchaczki. Książka pokazywała ciepły dom z fajną rodzinką. No i psem, o którym marzy moja córka. Po tej lekturze, aż kusi aby poszerzyć rodzinę o pieska. Polecam tę książkę dla dzieci, jako sposób na miły wieczór z książką.

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge