Przygotowania do Mikołajek cz. 1

gadżety ze skarpety, fot: Dorota/pisanienakolanie.plPierwszy etap moich przygotowań do Mikołajek to zbieranie informacji o tym, co kto chciałaby dostać. A co zrobić, jeśli nie ma się informacji o preferencjach obdarowywanej osoby? W tym roku po raz pierwszy robiłam prezenty Mikołajkowe w imieniu klasy mojej córki. Należę do trójki klasowej i wiedziałam, że muszę przygotować paczuszki dla całej klasy dla chłopców i dziewczynek. Rok wcześmniej koszt paczuszki wyniósł około 11-12 zł.  Od razu postanowiłam przekroczyć budżet i zrobić  prezenciki, które nie miną wraz ze smakiem i zostawią po sobie jakiś ślad.

Mikołajkowa skarpeta, fot: Dorota/pisanienakolanie.plChciałam, aby dzieci dostały skarpety, w których znajdą i słodycze, i jakiś mały gadżecik.  Jak tu jednak przygotować paczkę, która spodoba się i chłopcom i dziewczynkom? Postawiłam na słodycze znanych marek. Do każdej paczuszki wrzuciłam monety czekoladki, po małym batoniku twix, mars i snikers oraz po dużym czekoladowym miołaju wypełnionym drażami. Znalazłam niedrogie fizelinowe skarpety z motywami świątecznymi w Pepco. Jednak najwięcej kłopotu sprawiło mi dobranie drobiazgu, który spodobałby się wszystkim. Przez przypadek przeglądałam świąteczne drobiazgi w EMPiKu. Znalazłam tam dwa pomysły na prezenty – prace plastyczne dla dzieci- gipsowy odlew w kształcie Mikołajka lub bałwanka oraz piankowe Mikołaje do zlepienia. Postanowiłam zakupić oba.

Jeszcze tego samego dnia po zakupie, spakowałam paczuszki. Zostawiłam tylko na później przygotowanie zestawów do wykonania piankowych Mikołajków. I przyznam się byłam z siebie dumna. Prezenty czekały na 6. grudnia w spiżarce.

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge