Rozważania na temat diety

jesteś tym, co jesz, fot: Dorota/pisanienakolanie.plOd jakiegoś czasu stosuję dietę białkową. Jednak zdaję sobie sprawę z negatywnych dla zdrowia konsekwencji diety. Powinnam chyba zacząć od tego, że nie jestem fanką mięsa. Jeśli nie jest go zbyt wiele, może być, ale generalnie staram się omijać, przebieram. Dlatego całe tygodnie na białku to dla mnie katorga. Postanowiłam znaleźć dietę, która nie będzie dla mnie przykra i będzie mi zwyczajnie smakowała, zapewni mi ładną sylwetkę.

Niespodziewanie poszukując fajnych blogów, weszłam na stronę Agnieszki Maciąg, która od lat z powodzeniem stosuje dietę rozdzielną. Zaczęłam przeglądać kolejne wpisy na jej stronie szukając odpowiedzi, co naprawdę jest zdrowe, ale i zarazem dietetyczne. Niby przez całe życie się odchudzam, jednak wciąż czuję mętlik informacyjny. Różne diety mówią, co innego. Czemu wierzyć? Znam ogólne zasady zdrowego odżywiania, ale wciąż przechodzę na ostre diety, aby osiągnąć zamierzony efekt. Teraz jednak poszukuję połączenia zdrowe i dietetyczne, a nawet sposobu odżywiania na całe życie. Postanowiłam zgłębić temat i zakupiłam dwie książki Gillian Mckeith “Jesteś tym, co jesz” i “Jesteś tym, co jesz. Książka kucharska.”. I zabieram się za studiowanie. Oczywiście znając mnie, przepisy dostosuję do własnych upodobań, ale zgodnie z zasadami autorki. Następne w kolejności są książki Agnieszki Maciąg, której sposób pisania bardzo przypadł mi do gustu.

Od kilku dni stosuję również opisywany przez Agnieszkę Maciąg “Koktajl Długowieczności” według przepisu Ann Louise Gittleman.

Koktajl Długowietrzności:

1 łyżka świeżo zmielonego siemienia lnianego, 2 łyżki naturalnego, niesłodzonego soku z żurawiny, 3/4 szklanki przegotowanej letniej wody. Mieszam składniki i wypijam na czczo.

Wśród osób, które znam siemię lniane zbiera same dobre recenzje, dlatego postanowiłam włączyć je do swojej diety. Wśród dobroczynnego działania siemienia należy wymienić jego rolę naturalnej terapii hormonalnej, zapobiega wahaniom nastroju, zaburzeniom snu, suchości tkanek  w tym starzenia skóry, włosów i paznokci, przeciwdziała zatrzymaniu wody w organizmie i tyciu. Według autorki specyfiku zaopatruje organizm w cenne tłuszcze z grupu omega- 3, które przyspieszają metabolizm i przyczyniają się do szybszego spalania tłuszczu. Chętnie sprawdzę na sobie.

Dorota

Jedna myśl nt. „Rozważania na temat diety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge