Stażysta film na dzień babci i dziadka

StażystaSamotny wdowiec Ben /Robert De Niro/, będący na emeryturze jest znudzony. Zaczyna poszukiwać sposobu na spędzenie reszty swojego życia. Idąc ulicą znajduje ogłoszenie o stażu dla ludzi w starszym wieku i postanawia się zgłosić. Przechodzi proces rekrutacji i zozstaje przydzielony do szefowej /Anne Hathaway/ rozwijającej się szefowej firmy odzieży wysyłkowej. Początkowo okazuje się zbędny, jednak z upływem czasu okazuje się bardzo potrzebny, a jego pomoc nieoceniona.

Ten film jest świetnym pomysłem na prezent dla dziadków, ponieważ ma niesamowicie pozytywny wydźwięk. Zapracowana szefowa z wiecznym opóźnieniem, tracąca kontrolę nad całością. Problemy nawarstwiające się w pracy i w domu. Dostaje do pomocy bardzo bystrego i mądrego człowieka, który czerpiąc ze swoich doświadczeń pomaga jej w spojrzeniu wokół siebie, zadaniu sobie pytania “czego chcę?”. Bardzo mi się spodobał ten film. Daję mu pięć gwiazek na pięć.

Podoba mi się, że pokazano, że starość może być dobra. Nie należy szufladkować ludzi, na młodych bystrych i starych niedołężnych.  Człowiek w pewnym wieku nosi bagaż wiedzy i doświadczeń, z którego młode pokolenie może czerpać. Pewien dystans do sytuacji, który nabywa się z wiekiem.

Zatem w dniu babci życzę wszystkim, aby potrafili spojrzeć na dziedków, a może i na siebie pod innym kontem. Próbowali poznać i zrozumieć, co wiek może wnieść do życia, a nie tylko nad tym co się traci.

Dorota

3 myśli nt. „Stażysta film na dzień babci i dziadka

    • Uwielbiam Roberta De Niro. Ma taką wyrazistą mimikę. Anne Hathaway też mogę tak określić.
      Gdzieś po drodze zapominamy, jak ważny jest bagaż doświadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge