Świąteczne DIY – szopka i choinka

Szopka, fot: Dorota/pisanienakolanie.plW zeszłym roku na konkurs w szkole postanowiłyśmy z córką zrobić szopkę. Nasza praca wymagała dużo pracy i czasu, ponieważ po każdym etapie prac, musiałyśmy czekać, aż praca wyschnie. Do naszej pracy potrzebny był karton, gazety farby, klej, opakowanie gipsu i trochę brokatu, worka jutowego i sianka. Wybrałyśmy karton po mleku modyfikowanym, dokleiłyśmy dach z kartony. Rozpoczęłyśmy nakładanie kolejnych warstw podartej gazety. Karton nie był zbyt gruby, a chciałyśmy, aby ścianki i dach były mocne, aby sprawiały wrażenie nierównych. Kiedy klej wysechł pomalowałyśmy szopkę na brązowo, a wnętrze na żółto-piaskowo. Z gliny wyrzeźbiłyśmy zarysy postaci i kołyskę. Po wyschnięciu, pomalowałyśmy. Dno szopki wykleiłyśmy siatką z worka i znów pomalowałyśmy na brązowy kolor. Potem już tylko kosmetyka, aureole i gwiazda z kartonu, wybrokatowana na żółto. Efekt, jak na zdjęciu. Moja córka po świętach przyniosła szopkę do domu i postanowiłyśmy ją zachować. W tym roku zaproponowałam, aby wzięła ją do dekoracji sali w szkole, a ona na to, że może będzie zdobić nasz dom. Tak, więc się stanie.

Choinka, fot: Dorota/pisanienakolanie.plW tym roku przyszedł czas na nowe konkursy. Do jutra jest czas na przyszykowanie prac, na konkurs na choinkę świąteczną –  przestrzenną. Dlatego zagoniłam moją córkę do roboty i jak zwykle wykonałyśmy pracę wspólnymi siłami. Do przygotowania pracy posłużył nam stożek ze styropianu, zielona krepa, srebrny i złoty sznureczek, cekiny: srebrne, złote i czerowne metaliczne, naklejki brokatowe: srebrne i złote, szpilki i klej. Stożek ze styropianu pokryłyśmy klejem, na to przykleiłyśmy, kierując się ku górze, ponacinany paseczek z zielonej krepy. Na to po skosie zamocowałyśmy szpileczkami sznureczki, jako łańcuch. Na czóbku nakleiłyśmy gwiazdę, wyciętą z brokatowo złotej i srebrnej naklejki. I na koniec szpilakami moja córka zamocowała  bombki z cekinów.

Fajna zabawa. Przed nami przygotowanie bombek ze styropianu, nabijanych cekinami. Efekty naszej pracy, oczywiście pokażę.

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge