Szklarska Poręba ucieczka w ciepłe rejony Polski

Zniechęceni pogodą w ostatnich tygodniach, postanowiliśmy zamiast jechać na urlop nad jezioro, uciec w góry. Wybraliśmy Szklarską Porębę, ponieważ kilka razy przez nią przejezdzaliśmy i wydała nam się urokliwym miejscem.

Wertując kolejne strony na internecie natknąłem się na Sun&snow Resort. To ciekawa opcja dla rodzin z dziećmi. Wynajmuje się w pełni wyposażony apartament w ciekawie usytuowanym osiedlu. My mieliśmy apartament 5 osobowy, a w nim: salon z aneksem i osobną sypialnią oraz łazienką. Wszystko urządzone  nowoczęście i ze smakiem. Nasz apartament usytuowany był na 4 piętrze z widokiem na góry. Z okna widać było plac zabaw, na który uwielbiał chodzić mój synek. Cudownie było też rano wypić kawę siedząc na balkonie. Jedyne co było bardzo uciążliwe to osy. I przez nie nie raz uciekałam do środka.

Nie mieliśmy wielkich planów dotyczących zwiedzania. Chcieliśmy zobaczyć Szklarską Porębę, Jelenia Górę, Harrachov i Termy Cieplickie oraz lokalne wodospady. Zarówno  Szklarska Poręba, jak i Jelenia Góra spodobała nam się. Dzieciom Termy, w których byliśmy 2 razy. Mojemu mężowi Jelenia Góra i pierogi w pewnej lokalnej pierogarni. A mi spacer nad wodospad Kamieńczyka. A córce nasze spacery po okolicy. Zachwyt wzbudziła przejażdżka oldsmobilem wylosowany w restauracji  Retro w Szklarskiej Porębie. Z fantastycznym pasjonatą starych aut i właścicielem restauracji. Świetna reklama i dobra restauracja. Polecam. No i oczywiście przejażdżka saneczkami po torze  w Szklarskiej Porębie w Trollandii. Było ciekawie i dość komercyjnie, ale nasze dzieci słabo znoszą chodzenie po górach i brak nowoczesności.

Właśnie kończy się mój urlop i trochę żałuję, że nie było polskich jezior, a może i morza. Przed nami długi weekend… zobaczymy może uda się to nadrobić.

Dorota

 

Jedna myśl nt. „Szklarska Poręba ucieczka w ciepłe rejony Polski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge