Wprowadzanie nastroju świątecznego – Nigella Świątecznie

Nigella Świątecznie, fot: Dorota/pisanienakolanie.plOd dziś zaczęłam oglądać odcinki Nigelli Świątecznej, nagrane kilka lat temu na kanale TVN Style. Uwielbiam patrzeć, jak gotuje w swoim ustrojonym odświętnie domu. Spokojny głos i delikatny uśmiech, potrawy zarezerwowane na świąteczny czas. Oprócz tego że oglądam Nigellę Świątecznie, równocześnie wyszykałam w mojej biblioteczce, książkę o tym samym tytule. Kiedy szukam inspiracji lub zwyczajnie mam chwilę czasu, przeglądam tę książkę. A Was co inspiruje?

Co do nastroju świątecznego, czasem z pomocą przyjdzie, jakiś magiczny moment. W zeszłym roku, w okolicy świąt, mój mąż wyjeżdżał służbowo. Zostałam z moją córką i synkiem w domu. Wraz z córeczką siadłyśmy w salonie, włączyłam komputer i zaczęłam poszukiwać ładnie wykonanych kolęd, bo narzekała, że nie umie słów.  Zaczęłyśmy śpiewać. W pokoju był półmrok, w tle leciały kolędy, a my siedziałyśmy i śpiewałyśmy… poczułam, że to nasz magiczny moment.

Oczekując na swoje magiczne chwile, oglądam Nigellę Świątecznie i wertuję książkę.

Oto kilka ilustaracji z książki.

Nigella Świątecznie, fot: Dorota/pisanienakolanie.plNigella Świątecznie, fot: Dorota/pisanienakolanie.plNigella Świątecznie, fot: Dorota/pisanienakolanie.plNigella Świątecznie, fot: Dorota/pisanienakolanie.pl

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge