Wspomnienia z podróży- popołudnie w Berlinie

Berlin, album Dorota/pisanienakolanie.plOstatnio zebrało mi się na wspominki. Odpaliłam kompa ze zdjęciami z różnych rodzinnych wypraw i z nostalgią oddałam się wspomnieniom. Znalazłam tam kilka zdjęć, którymi chciałabym się podzielić. Jedną z pierwszych wypraw po urodzeniu naszej córeczki był weekend w Paryżu. Trzy lata temu wraz ze znajomymi postanowiliśmy w weekend majowy wybrać się do Disneylandu w Paryżu. Wybraliśmy się samochodem, pomysł trasy i postojów wymyśliła moja przyjaciółka Dorota. Chcieliśmy zwiedzić po drodze kilka miejsc i nie jechać dziennie dłużej niż 6 godzin. W planie było zwiedzanie Berlina w tym Mini Legolandu, dzień w Paryżu, dzień w Disneylandzie, dzień w Bacharach w Nadreni. Pomysł zrealizowaliśmy i muszę powiedzieć, że była to jedna z fajniejszych wycieczek. Może poza faktem, że przez cały wyjazd cierpiałam na ostry ból kręgosłupa. Podczas podróży zobaczyłam kilka naprawdę urokliwych miejsc, które z przyjemnością jeszcze odwiedzę.

Pierwszy postój mieliśmy w Berlinie. Zatrzymaliśmy się przy pamiątkowym odcinku Muru Berlińskiego, aby następnie przejść się pod Bramę Brandenburską.  No i nasze dzieciaczki miały dosyć zwiedzania, trzeba było zorganizować coś dla nich. Nasz wybór padł na Legoland DIscovery Center-Berlin. Muszę stwierdzić, że myślałam, że będzie to większy kompleks, jednak dla naszych dzieci wystarczył. Najpierw wprowadzenie w produkcję klocków, potem plac zabaw z klockami, przejazd kolejką z wśród scen z klocków lego, kino 3D i makieta Berlina z klocków lego. Wszędzie porozstawiane figury dużych rozmiarów wykonanye z klocków. Fajnie, acz dla mnie był to duży plac zabaw. Ogólnie sam Berlin nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, zbyt surowy. Sądze jednak, że znalazły by sięmiejsca, które by mnie tam zachwyciły gdyym poświęciła więcej czasu na zwiedzanie.

Oto kilka zdjęć z miejsc, które zobaczyliśmy:

 Berlin, fot: Dorota/pisanienakolanie.plBerlin, fot: Dorota/pisanienakolanie.plLegoland Discovery Center-Berlin, fot: Dorota/pisanienakolanie.plLegoland Discovery Center-Berlin, fot: Dorota/pisanienakolanie.plLegoland Discovery Center-Berlin, fot: Dorota/pisanienakolanie.plLegoland Discovery Center-Berlin, fot: Dorota/pisanienakolanie.plLegoland Discovery Center-Berlin, fot: Dorota/pisanienakolanie.plLegoland Discovery Center-Berlin, fot: Dorota/pisanienakolanie.pl

Dorota

Jedna myśl nt. „Wspomnienia z podróży- popołudnie w Berlinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge