Wypady z przyjaciółkami

Ostatnio zdarzyło się, że spędzałam czas w towarzystwie moich przyjaciółek. Oczywiście te wypady są różne. Zdarza się, że idziemy się pobawić i potańczyć. A są spotkania kiedy się zwyczajnie umawiamy na kawę i mówimy o tym , co nas boli i cieszy. Lubię te spotkania. I dochodzę do wniosku, że kobiety muszą mieć przyjaciółki żeby móc wygadać się i uporządkować myśli. Dziękuję losowi, że postawił na mojej drodze tyle wspaniałych osób, z którymi nawiązałam takie relacje.

Moje przyjaźnie są różne. Z siostrą to przyjaźń od najmłodszych lat. Razem mieszkałyśmy w pokoju, tańczyłyśmy, kochałyśmy się w różnych chłopakach i sobie o tym mówiłyśmy… jedna o drugiej wiedziała dużo. To przetrwało do dziś jesteśmy blisko. Raz bliżej raz dalej, ale to ważna przyjaźń, bo połączona więzami krwi i miłością do naszych najbliższych. Wiem, że mnie nie oceni źle i postara się zrozumieć. A chwile złości mijają w niepamięć.

Jednak mam w sobie coś takiego, że łatwo znajduję na swojej drodze wspaniałe osoby. Kiedy je spotykam już wiem, że to jest coś ważnego. Każda moja przyjaciółka nawet dawno nie widziana, podczas spotkania czuje się jakby przerwała rozmowę zaledwie na chwilę. I tak jest, ponieważ jest w moim sercu. I ja też odkrywam się, opowiadam. A we mnie jest potok słów, które tylko czekają aby je uwolnić. I słucham i jestem ciekawa i chcę jak najlepiej. I to jest wspaniałe. Nie raz trudno dograć termin i kiedy się widzimy to wciąż nam mało. Kocham te ukradzione kawki w ulubionych kafeteriach, wypady do kina i na imprezki. Czy spacery na Rewie. Czekam na każde spotkanie- Dorota, Iza, Anita i te  dawniejsze przyjaźnie Monika, Danka, Maja… na zawsze będziecie moimi bestami… nawet jeśli dziś nie zawsze mamy bliski kontakt.

Moja ciocia kiedyś zapytała czy naprawdę to są moje przyjaciółki, czy kiedy bym przyszła z wielkim problemem, one by mnie wysłuchały zrozumiały i akceptowały, i czy ja zwróciłabym się do nich w trudnej sytuacji, a one by mi pomogły. Tak myślę, że kiedy już bym do którejś z nich przyszła nie oceniałaby mnie i wsparła. Problem z naszym życiem jest taki, że kiedy dzieje coś trudnego uzdrowić się możemy sami, porządkując pewne sprawy w sobie. Wsparcie i obecność jest ważna, ale swoje problemy i tak każdy musi rozwiązać sam. Nikt nie zrobi tego za nas. Pewne problemy trzeba przepracować samemu i od nas zależy czy się z nimi ostatecznie uporamy.

Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, cieszcie się tym, celebrujcie chwile… wspomnienia i bliskość przyjaciół to jedna z najcenniejszych rzeczy w naszym życiu.

Dorota

 

 

Jedna myśl nt. „Wypady z przyjaciółkami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge