Za co kocham lato

Mitsis Norida BeachNiedawno wróciłam z rodzinnego wyjazdu na wakacje. W tym roku wybór padł na wyspę Kos. Nasz wyjazd okazał się rajem dla oka i ciała. I mimo iż nie przepadam za lataniem samolotem, stwierdzam, że będę walczyć z moimi małymi lękami, aby uczynić moje życie pełniejszym o doświadczenia z podróży. I za nic nie oddałabym widoków i wspomnień, które przywożę z kolejnych odwiedzanych miejsc.

Zatem za co kocham lato? Za nadzieję i siłę, którą mnie napełnia. Uwielbiam lato za słońce i błękit nieba. Kiedy wstaję z łóżka patrzę przez okno czy jest słońce. Kiedy jest od razu mam dobry humor. To jak powiew nadziei i optymizmu, który przydaje się na cały dzień. Kiedy patrzę na słońce wracają wspomnienia z wakacji, czasu odpoczynku, zabawy i nieodłącznych kąpieli w jeziorach, morzach i basenach. Latem kiedy ciepło pozwala nam zrzucić ciepłe ubrania. Dużo czasu spędzam na dworze. W ogródku stawiam stół i krzesła, a wokół pyszni się zieleń ogrodu. Przyjemnie rano wynieść kawkę i wypić ją w cieniu parasola.

W każdym roku dzielimy urlop na wyjazd nad jeziora na Kaszubach lub Mazurach, oraz wyjazd w ciepłe kraje. W obecnych czasach kierunki naszych wypraw nieco się ograniczyły. Szukamy miejsc bezpiecznych dla nas i dzieci. Nie jesteśmy globtroterami poszukującymi przygód. Jeżdżącymi po dzikich nieodkrytych terenach. Uwielbiam opcję all inclusive. To daje spokój z organizacją posiłków i przekąsek dla dzieci. A równocześnie staram się, aby wyprawy te były poznawcze i zawsze zwiedzamy okolice miejsca, które odwiedzamy. Jednak po całym roku ciężkiej pracy uwielbiam spokój jaki daje zacisze leżaka, basenu lub plaży i pobliskiego drink baru. Szczególnie kiedy zbierze się większa paczka osób, z którymi jedziemy. W tym roku tak było i było świetnie. To już któryś z kolei wyjazd, który udał się nam fantastycznie. Co do wyjazdów  w naszą piękną Polskę to jeszcze wszystko przed nami. Szykują się nowe miejsca i relacje z nich.

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge