Ten rok wszystkich zaskoczył. Zaczął się super. Wszystkim nam wydawało się, że Świat stoi otworem, A przed nami morze możliwości. Generalnie jakby się zastanowić są tacy, którzy dziś powiedzą, że ten rok otworzył przed nimi te możliwości. Są tacy, którzy potracili fortuny. A również i Ci którzy stracili bliskich.

Jednak jeszcze w marcu nikt nie wyobrażał sobie skali głupoty, która nas dosięgnie. Pozamykane firmy, hotele … granice … zamknięcie ludzi w domu. Maseczki na twarzach. Środki czystości na każdym kroku. Dla mnie ten rok był pracowity I w mnie normalny. Zimą byłam na nartach w Austrii, latem w Chorwacji. Przywizłam cudowne wspomnienia i widoki na dnie oka. Doceniam to dziś … myśląc, że rok 2021 będzie trudniejszy dla naszych wypraw. Świat oszalał. Lekarstwo przerosło chorobę. I mimo to będzie sceptykami takie fakty. To co wyprawia sìę w naszym kraju woła o pomstę do nieba. Jednak największą krzywdę dzieciom i młodzieży, zamykając ich w domach. A sytuacja w tych domach jest naprawdę różna.

Działo się wiele w naszych sercach i umysłach wrzało od emocji dużych i mocnych. Zakazy i nakazy. Strach przed niewiadomą jaką była nowa choroba. Aż po zmianę ustawy aborcyjnej, która wywołała protest I bunt przeciwko ingerowaniu w nasze kobiet decyzje dotyczące naszego ciała i życia. Właśnie wtedy zobaczyłam jaką wspaniałą mamy młodzież. Jestem z nich dumna. I cieszę się, że mogłam być z nimi w tym czasie. Ogrom emocji jakie towarzyszyły tym marszom był olbrzymi. Obrzydzenie jakie wywołuje partia rządząca osiągnęła zenit. Jednak przyszło z tym zrozumienie, że tak niski poziom reprezentują Polacy, którzy się utożsamiają z tą partią. A jest ich zastraszająco wielu. Co niestety dużo mówi o naszym społeczeństwie.

Te wszystkie wydarzenia doprowadziły do zmian w sposobie życia, poziomie strachu, zachowaniach ludzi. To nie są dobre zmiany, choć spowodowały, że zatrzymaliśmy się na chwilę i pewne rzeczy zmieniamy. Są ludzie, którzy przejrzeli na oczy. I tacy, którym strach zasłonił widnokrąg.

Dziś mamy nadzieję, że Nowy Rok będzie lepszy.